Przemysłowe kotły KALVIS

Przemysłowe kotły KALVIS

Katolog kotłów przemysłowych KALVIS

Katalog wyposażenia dodatkowego kotłowni przemysłowych  KALVIS

 

W zależności od mocy kotła, rodzaju paliwa, pomieszczeń przeznaczonych do montażu kotłowni oraz możliwości finansowych, proponujemy państwu następujące rodzaje kotłów przemysłowych:

  1. Kotły dolnego spalania ręcznego załadunku o mocy 70kW i 95 kW.
  2. Kotły z ręcznym załadunkiem paliwa "Kalvis-100...-1250" kW. Rodzaj paliwa-drewno, odpady drewniane, drewniany lub torfowy brykiet a także węgiel kamienny.
  3. Automatyczny kocioł "Kalvis-100M...-950M" z rusztem typu "wulkan" w którym podajnik slimakowy podaje sypkie paliwo bezpośrednia do paleniska. Rodzaje paliwa - trociny, zrębki lub paliwo granulowane.
  4. Automatyczny kocioł "Kalvis M1" o mocach od 140kW do 5000 kW z ruchomym rusztem "schodkowym".
  5. Wymienniki ciepła "Kalvis-MK" o mocach od 1000kW do 5000 kW które montowane są na lub obok paleniska, wykonanego przez partnerów UAB "Kalvis".

Kotły przemysłowe

Z ręcznym załądunkiem paliwa

Kotły automatyczne

Kocioł centralnego ogrzewania na paliwo stałe
K -2-70

Kocioł serii M z rusztem

typu "wulkan"

Duza sprawność cieplna,

  • Duża pojemność komory spalania,

  • Mechanizm rychomego rusztu,

  • Szyber rozpalania

  • Komora spalania wtórnego powietrza

  • Możliwość zamontowania systemu awaryjnego schładzania kotła,

  • Załadunek paliwa z przodu oraz z góry kotła,

  • Długość drewna 0,5 м

  • Proces spalania regulowany szybrem ciągu.

 

Przemysłowe kotły centralnego ogrzewania na paliwo stałe z rusztem typu "wulkan", automatycznym podajnikiem paliwa, elektronicznie sterowanym procesem spalania, wykorzystuje sie do ogrzewania obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej, zakładów przemysłowych, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej i zaopatrzenia w ciepło technologiczne w procesach produkcyjnych.
Konstrukcja kotłów serii M jest taka sama jak kotłów z ręcznym załadunkiem К100-1250. W przypadku kotła serii M paliwo podawane jest automatycznie podajnikiem ślimakowym w dolną część kotła, gdzie specjalnie skonstruowanym kanałem w kształcie 'wulkanu' podnosi się w górę i spalając się obsypuje na ruszt w kształcie ostrosłupa.
Kotly i powiazane z nimi systemy dostarczania paliwa to nowoczesne kompleksy pracujące w sposób całkowicie zautomatyzowany, wymagające jedynie okresowego dozoru i obsługi. Jako paliwo wykorzystywane są trociny, zrębki i inne drewnopodobne paliwo o wilgotności do 45% i frakcji do 50mm. Spalając paliwo o wiekszej wilgotności kocioł może nie osiągnąć optymalnej mocy, a także wydatnie wpływa na jakość procesu spalania i żywotność kotła. Przy występowaniu w paliwie większych frakcji, zalecane jest zainstalowanie w systemie podawania paliwa specjalnego urządzenia - separatora, a uzyskane w trn sposób paliwo ładujemy ręcznie przez drzwiczki paleniska.

W przypadku braku paliwa sypkiego, kotły łatwo można przystosowac do spalania z ręcznym załadunkiem, jednak znacznie zmniejszy sie jego moc nominalna.
System podawania paliwa oraz elemety automatycznego sterowania pracą kotła projektowane są według indywidualnego zapotrzebowania zamawiającego, uwzględając konkretne warunki montażu kotłowni.

 

Kocioł centralnego ogrzewania na paliwo stałe

К-3-95

 

Kocioł serii M1

 

 

Wygodny w obsłudze,

  • Duża komora spalania

  • Długość drewna do 1 metra

  • Duża sprawnośc cieplna, wysokie wskaźniki ekologiczne

  • Szyber rozpalania

  • Dla stabilnej pracy kotła nalezy zamontowac wentylator wyciągow

 

Przemysłowe kotły centralnego ogrzewania na paliwo stałe z ruchomym rusztem "schodkowym", automatycznym podajnikiem paliwa (opcjonalnie z automatycznym usuwaniem popiołu z pod rusztu i pneumatycznym czyszczeniem wymiennika ciepła), elektronicznie sterowanym procesem spalania, wykorzystuje sie do ogrzewania obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej, zakładów przemysłowych, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej i zaopatrzenia w ciepło technologiczne w procesach produkcyjnych.

Kotły i sprzężone z nimi systemy zaopatrywania w paliwo to nowoczesne urządzenia pracyjące w sposób całkowicie zautomatyzowany, wymagający jedynie okresowego dozoru i obsługi.

 

Kotły z ręcznym załadunkiem paliwa
K100 ... K1250 (100kW...1250kW)

 

Kocioł serii MD

 

 

Przemysłowe kotły wodne na paliwa stałe z ręcznym załadunkiem paliwa, przystosowane są do spalania drewna kawałkowego, odpadów drewnianych, brykietu oraz węgla kamiennego. przeznaczone sa do ogrzewania obiektów mieszkalnych, przemysłowych i innych wyposażonych w instalację centralnego ogrzewania, wytwarzania ciepła do celów technologicznych w procesach produkcyjnych.

Charakteryzują się łatwością i wygodą w obsłudze oraz wysoką ekonomicznością.

CHARAKTERYSTYKA KOTŁÓW:

  • optymalne wyłożenie kotła cegłami szamotowymi;

  • wentylatory podające podgrzane pierwotne i wtórne powietrza do komory spalania;

  • turbolizatory zawirowawcze w wymienniku ciepła;

  • automatyczna regulacja ustawionej temperatury;

  • duże drzwi załadowcze i serwisowe;

  • prawo i lewo stronny wariant montażu drzwiczek ( określić przy zamówieniu);

  • niezawodne i wygodne w obsłudze przyżądy kontrolne pracy kotła;

  • równomierne chłoszenie ścianek wymiennika ciepła zapobiega tworzeniu sie nalotów kotłowych;

  • płomieniówkowy wymiennik siepła w kształcie cylindra;

  • wydłuzony obieg spalin gwarantuje optymalne wykorzystanie ciepła przekazywanego do krążącej wody;

  • zastosowanie nowoczesnej technologji w procesie produkcji kotła;

  • obudowa kotła pokryta farbą proszkową, odporną na mechaniczne uszkodzenia;

  • kotły spełniają europejskie wymogi ochrony środowiska oraz posiadają stosowne certyfikaty bezpieczeństwa dopuszczające urządzenia na rynek UE , Rosji, Ukrainy, Bialorusi;

 

Przemyslowy kocioł wodny na paliwo stałe z mechanicznym palnikiem na brykiet (brykiet drewniany o długości do 50mm) oraz na pellet( średnica do 12mm), przeznaczone są do ogrzewania budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, małych zakładów przemysłowych, oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej i zaopatrzenia w ciepło technologiczne w procesach produkcyjnych.

Kocioł przeznaczony jest do spalania paliwa którego zawartość popiołu jest nie większa jak 1,5%. W przypadku braku paliwa granulowanego, przełączamy na pulpicie sterowania kotła tryb pracy z automatycznego z udziałem palnika na tryb ręcznego załadunku - w tym trybie pracy można używać inne rodzaje paliwa ładująć je ręcznie przez drzwiczki załadunkowe komory spalania.

Palnik stanowi istotną część kotłów serii MD, dostarczany jest łącznie z kotłem lub oddzielnie w zależności od zamówienia. Palnik zbudowany jest z komory spalania wraz z wentylatorami pierwotnego i wtórnego powietrza, przenośnika transmisyjnego paliwa z napędem elektrycznym i zasłonki przeciwpożarowej. Wewnętrzny cylinder komory spalania jest wstawiany i w przypadku zużycia można go wymienić. W części końcowej komory spalania palnika zamontowana jest automatyczna zapalarka. 

 

 

Kocioł serii MK

 

 

Kociol wodny centralnego ogrzewania przeznaczony do ogrzewania dużyh budynków mieszkalnych, przemyslowych, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz przygotowania ciepła niezbędnego w procesach produkcyjnych.

Eksploatować je można w dwojaki sposób, z paleniskiem umieszczonym pod wymiennikiem ciepła, lub obok wymiennika ciepła. Zasilane są biomasą- paliwem pochodzenia roślinnego, odpadami drewnianymi, trocinami, zrebką oraz miałem węglowym w sposób automatyczny.

Główna część - wymiennik ciepła, jest to grubościenny (8 mm) cylinder, zespawany z dwóch płyt stalowych, pomiędzy perforowanymi ekranami(sitami) i zespolony z innymi elemetami przedniej i tylnej komory wodnej. Jego zadaniem jest rozdzielanie i mieszanie strumieni wody płynącej do ścian i drzwi kotła. W sito wspawane są rury wymiennika ciepła, pod nimi usytuowany jest system kanałów wodnych, chroniących cylinder od nalotów - osadów kotłowych oraz podtrzynujących wymianę ciepła. Poprzez rurę wlotową, woda silnym strumieniem przepływa przez dolną część wymiennika ciepła w kierunku tylnej komory wodnej, takie rozwiązanie konstrukcyjne powoduje, że w części dolnej cylindra nie gromadzą się osady kamienia kotłowego. Następnie woda z komory tylnej przepływa przez lewą i prawą ścianę do przedniej komory wodnej, gdzie unosi sie w góre i powraca do cylindrycznego wymiennika ciepła, skąd przez króciec wylotowy pompowana jest do instalacji systemu grzewczego.

 


WYPOSAŻENIE KOTŁOWNI PRZEMYSŁOWYCH